niedziela, 22 marca 2015

Energii doda Ci woda - dzbanek filtrujący DAFI.

Hej!

Przed Wami w roli głównej dziś występuje filtrujący dzbanek od firmy DAFI. Od dawna chciałam mieć taki 'gadżet' w zaciszu domowym, no i od dwóch tygodni jestem posiadaczką tego sprzętu.


Dzbanek ma na celu oczyszczanie i jonizowanie wody. Redukuje twardość wody oraz usuwa m. in. chlor, metale ciężkie i detergenty. Używanie takiego filtra sprawia, że gotując wodę możemy zauważyć, że kamień zdecydowanie mniej osiada w czajniku do gotowania wody. Poza tym nie straszny jest mi teraz brak wody niegazowanej w domu - jeśli jej mi zabraknie, ze spokojną głową mogę się napić przefiltrowanej wody. Uważam, że walory smakowe wody z filtra są zdecydowanie lepsze niż tej kranowej, po przefiltrowaniu wody nie boję się jej spożyć.
Po dwóch tygodniach użytkowania pozwoliłam sobie zmierzyć czas filtracji - wynosi on około 5 minut. Uzupełniam czajnik z wodą i zazwyczaj w tym czasie zajmuję się czymś innym, a po chwili mam elegancką wodę do własnego użytku ;)

Dzbanek zawiera kalendarz, w którym możemy ustawić datę aplikacji nowego filtru - przypomina Nam to o jego wymianie. Wkłady należy wymieniać co miesiąc.Aplikacja nowego wkładu filtrującego jest łatwa, osobiście nie sprawiło mi to żadnego kłopotu.

Uważam, że dzięki temu dzbanuszkowi już nie będzie dla mnie irytujący kamień zalegający w czajniku, a także pozytywnie wpływa na walory smakowe wody oraz przygotowanej za pomocą wcześniej przefiltrowanej wody herbatki. Serdecznie polecam http://www.dafi.pl/

Stosujecie filtry wody?


4 komentarze:

 1. muszę się w końcu zaopatrzyć w taki dzbanek! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. taaaak, i mój czajnik odżył ;) w końcu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem, że mam na oku ten dzbanuszek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja już myślę nad zakupem kolejnego filtra :)

  OdpowiedzUsuń